Régóta tervezem már, hogy aktuális kedvenc sorozatainkról készítsek egy összefoglalót. Hamar rájöttem, hogy ennél sokkal több sorozatot szeretünk, ám most az aktualitásokról szeretnék Nektek mesélni:
Berg Judit: Rumini-sorozat
Igazi kalandregény a javából, mely olyan gyerekeknek való, akik sokáig meg tudnak ülni a fenekükön és gazdag fantáziával rendelkeznek, hiszen a könyv nagyon kevés (főként fekete-fehér képet tartalmaz, bár úgy tudom, elkezdték kiadni színes rajzokkal is borsosabb áron), a fejezetek hosszúak, a cselekmény bonyolultabb, át kell látni a történéseket, a szereplőket, az összefüggéseket. A pagony.hu 6-12 éves kor közé ajánlja, mi 5 évesen kezdtük a kisfiammal, és már a 4. résznél tartunk. Összesen 8 rész jelent meg eddig. Van benne mindenféle izgalom: apró állatok (főszereplőink egerek), kalandozás egy különleges fantáziavilágban, hajózás, összeesküvés, rablótámadás, varázslat, átok, összefogás, majd végül összetartozás és győzelem.
Erwin Moser: Hol lakik a kisegér? - évszakos-sorozat
Ez kisebbeknek való, 3-6 éveseknek ajánlanám elsősorban. Moser-mesevilága sok család kedvence, gazdag fantáziával megáldott, kedves és rövid mesék ezek aranyos rajzokkal, rövidke fejezetekkel, melyek mégis összefüggésben vannak egymással, de nem épülnek szorosan egymásra. Itt is kisegerek a főszereplők, akikkel különleges dolgok történnek, varázslatosak, barátságosak, kalandosak egyszerre. Mosernek több mesekönyve is megjelent magyarul, én most az évszakos könyveket ajánlom, tavaszi és nyári a Hol lakik a kisegér? az őszi és téli az Egércirkusz.
Beck Andrea: Titoktündér-sorozat
Minden kisgyerek polcán ott a helye! Legalább az első résznek. A kisgyermekkor legáltalánosabb szorongásairól, félelmeiről, nehéz helyzeteiről szól és ezekre kínál varázslatos, mégis nagyszerűen működő megoldást. Toby, a kisfiú teljesen hétköznapi fiú, aki időnként nagyon szeretne egy helikoptert, máskor problémái vannak a barátaival vagy fél a sötétben, ám nagyon szerencsés is, hiszen egy apró tündérke, Lola, segít neki ezekben a helyzetekben különféle varázseszközök igénybevételével. Igen ám, de nem csak Toby ilyen szerencsés gyerek ezen a világon, hanem minden gyerek, aki csak odafigyel a szemünkkel nem látható dolgokra.
A Titoktündér-sorozat eddig 7 kötetet számlált (megjelenésre kerül hamarosan a következő rész), van benne inkább kisiskolásoknak való rész is, de az első kötet és a Titkok kalendáriuma egészen biztosan jó nagyobb óvodásoknak is.
Timo Parvela: Miú és Vau - sorozat
Ez egy különleges, ún. empátiafejlesztő, finn gyermekkönyvsorozat, melynek első részéről itt írtam. Megint egy olyan könyv, amelynek minden kisgyerek polcán ott a helye, bár nagy érzések megmozgatására képes, így mi könnyedebb könyvekkel felváltva szoktuk olvasni.
Erdős István: Aprótörpe indiánok
Ez egy két részes sorozat, mely hüvelyknyi méretű indiángyerekekről szól, akik mindenféle kalandokba keverednek, kicsit mágikus és nagyon indiános. Egészen 4 éves kortól olvasható, Pásztohy Panka cuki rajzaival van tűzdelve.
Berg Judit: Lengemesék
Ez egészen új kedvencünk, az évszakokra osztott lengetörténetek. Könnyedebb, mint a Rumini, és kisebbeknek is kiváló, sokkal több rajz van benne, a fejezetek is rövidebbek. Főszereplőnk, Füttyös Vilkó és bátor és kalandkereső, kissé nyughatatlan lengegyerek, aki szzeretné, ha a haja minél hamarabb bebarnulna, azaz felnőtté válhatna a lengeközösségben. A lengéket folyamatos fenyegetés és orv támadás éri a ronda, piros fejű harácsok részéről, ami nagy kihívást jelent a közösségnek, ám Vilkó leleményessége és bátorsága számtalanszor kihúzza a lengéket a bajból. 4-5 éves kortól ajánlom. A sorozat évszakok szerint 4 részből áll, és készült belőle mesefilm is, van szakácskönyv, kalendárium is, mint kiegészítő kötetek.
M. Kácsor Zoltán: Zabaszauruszok-sorozat
Ez a legnagyobb és legelső kedvencünk! Annyira tetszett az első rész, hogy írnom kellett az írónak, mikorra várhatjuk a folytatást. Ez egy vérbeli, fantáziadús, kalandos dinós történet, a szereplők jól kidolgozottak, a történet vicces, fordulatos, rajz nincs benne túl sok, de amit van, az nagyon cuki, aranyos. Főszereplőnk Rilex, a békés tirex és baráti köre Barmol, a fogatlan Raptor, Kunyi, a keselyű, aki Rilex szájában lakik és a többiek. Az első kötetben Dínómdánom, a dínók paradicsomának felkeresésére indulnak a barátok. 5 éves kortól ajánlom.
Annie M. G. Schmidt: Titi-sorozat
A Titi-sorozat első részéről itt írtam bővebben. Ez egy 3 részes sorozat, ami egy Titi nevű jószívű, bátor kisfiúról szól, aki piros daruskocsijával száguldozik a városban és mindig készen áll arra, hogy segítsen a barátainak vagy bárki másnak, aki bajban van. 5 éves kortól ajánlom a sorozatot.
Ingo Siegner: Sárkányok szigete-sorozat
A sorozat első részéről itt írtam bővebben. Ezt a sorozatot akár 4 éves kortól olvashatjátok az apróságoknak, hiszen a fejezetek rövidek, ám annál varázslatosabbak, kalandosabbak. A fejezetek egymásra épülnek, de a cselekmény egész egyszerű, jól követhető, és a legtöbb klasszikus mesekelléket tartalmazza (tengeri szörny, boszorkány, sárkány)
-->
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Kíváncsian várom a gondolatodat!